Previous slide
Next slide
مراکز خرید رشت

آکواریوم بزرگ شهر انزلی

همه‌چیز درباره آکواریوم بزرگ شهر انزلی

آکواریوم انزلی کجاست؟ اینکه بدانیم بعضی از جاذبه‌های گردشگری زیبا، جذاب و به‌روز که گاهی در فیلم‌ها، مستند‌ها یا برنامه‌های سرگرمی تفریحی خارج از ایران می‌بینیم، در ایران نیز وجود دارد، بسیاری از ما را شگفت‌زده خواهد کرد. یکی از این جاذبه‌های جالب و هیجان‌انگیز، که معمولا برای پیر و جوان و کودک بسیار جذاب و شگفت‌انگیز خواهد بود، آکواریوم‌های بزرگ و تونل آکواریوم‌ها هستند. تقریبا محال است تصویری از این تونل آکواریوم‌ها ببینیم و دلمان نخواهد که از یکی از آن‌ها بازدید کنیم. نوید ما به شما اینکه، چند سالی می‌شود آکواریوم بزرگ شهر انزلی این امکان را برای شما فراهم کرده است و شما می‌توانید با بازدید از فنتستیک آکواریوم به آرزوی همیشگی خود برسید.

آکواریوم بزرگ شهر انزلی

آکواریوم شهر انزلی، زیبایی‌های دریا روی زمین

آکواریم‌های تونلی و بزرگ شهری، برای کودکان بسیار جذاب و مورد توجه است. آن‌ها به‌واسطه کنجکاوی خاص و متفاوت کودکانه‌شان، علاقه زیادی به دیدن جهان زیر آب دارند و این آکواریوم‌ها این فرصت را برای آن‌ها فراهم می‌کند. بنابراین اگر با خانواده و کودکان‌تان به گیلان سفر کردید و در نزدیکی رشت یا انزلی ساکن شدید، حتما بازدید از این آکواریوم را در برنامه خود قرار دهید. البته نمی‌توان گفت که آکواریوم انزلی جذاب و دیدنی برای بزرگسالان خالی از لطف است. اما قطعا برای کودکان یک خاطره به‌یاد ماندنی برای همه عمر خواهد بود و البته جنبه آموزشی بسیاری نیز خواهد داشت.

آکواریوم انزلی
آکواریوم بزرگ شهر انزلی

جزئیاتی درباره آکواریوم بزرگ شهر انزلی

آکواریوم بزرگ شهر انزلی که( Fantastic Aquarium )، در سال ۹۷ افتتاح شد. یکی از جاذبه های دیدنی انزلی و رشت می باشد. زیربنای این آکواریم چهار طبقه بیش از ۱۰٬۰۰۰ متر مربع است و درحال حاضر بزرگترین آکواریوم موجود در ایران محسوب می‌شود. فنتستیک آکواریوم که در فاز تجاری گردشگری منطقه آزاد تجاری-صنعتی انزلی قرار دارد، یک کلکسیون بزرگ و کامل از گونه های عجیب و البته مختلف آبزیان از سراسر دنیا است.

درحال حاضر بیش از ۲۰۰ گونه مختلف از آبزیان جهان که تنوع آن‌ها به بیشتر از ۵۰۰۰ نوع می‌رسد، در این آکواریوم نگهداری می‌شود. حجم آب آکواریوم انزلی چیزی در حدود ۳ میلیون لیتر است که در ۳۱ آکواریوم مختلف قرار دارند. این آکواریوم‌ها به شکل‌های مختلف دیواری، رو باز، حوضچه، استوانه‌ای و غیره طراحی شده‌اند که این طراحی متفاوت به‌دلیل مناسب سازی آن‌ها برای نوع گونه جانوری در هریک زندگی می‌کنند، است.

بخش‌‌های مختلف آکواریوم انزلی

آکواریوم بزرگ شهر انزلی به سیستمی کاملا هوشمند مجهز است که دمای آب و فضای آن را همواره کنترل می‌کند. تجهیزات و فناوری‌های مکانیزه که در طراحی و ساخته این آکواریوم استفاده شده است و در فصول مختلف و دماهای متفاوت، محیطی کاملاً مناسب با فضای زندگی بومی آبزیان که در آکواریوم بزرگ انزلی زندگی می‌کنند، را فراهم می‌نماید. در آکواریوم شهر انزلی بخش‌های مختلفی مانند موارد زیر وجود دارد:

تونل آکواریوم

تونل آکواریوم بزرگترین تونل آکواریوم در ایران بوده و تونل اسرار آمیز نامیده می‌شود. این تونل شیشه‌ای به طول ۴۰ متر اولین بخش از آکواریوم بزرگ شهر انزلی است.

سالن خلیج فارس

قسمت خلیج فارس که به چندین آکواریوم با تنوع بسیار بالایی از آبزیان منطقه خلیج فارس مجهز است و به شما این فرصت را می‌دهد که در شمالی‌ترین خطه کشور به زیبایی‌های جنوبی‌ترین بخش آن بپردازید.

سالن ترسناک آرواره‌ها

بخش ترسناک آرواره‌ها که در آن تعداد زیادی از آرواره های آبزیان متنوع و گوناگون به اندازه‌ی واقعی قرار داده شده و ضمن هیجان بسیار، جنبه آموزشی خوبی نیز دارد.

اکواریوم و گیلمار
اکواریوم و گیلمار

سالن مرجان‌ها

سالن مرجان‌ها که در آن صخره‌های مرجانی در آکواریوم‌های بزرگ قرار دارند و آبزیانی که در طبیعت در این سخره‌ها زندگی می‌کنند مانند ماهی هامور نیز در این آکواریوم‌ها زندگی می‌کنند.

جنگل آمازون

جنگل آمازون که ساختاری شبیه به جنگل‌های بکر آمازون دارد. در این سالن درختانی غول پیکر و یک رودخانه مصنوعی تعبیه شده است و آبزیان بومی از منطقه آمازون مانند طوطی ماهی، اسکار ماهی، سفره ماهی در این رودخانه زندگی می‌کنند. ضمن اینکه می‌توانید در این رودخانه سوار قایق کایاک شوید و حس و حالی مشابه ماجراجویی‌های جذاب را تجربه کنید.

غار دریایی

غار دریایی که در آن ۳۵ نوع گونه مختلف از آبزیان دریایی مانند جعبه ماهی، مار ماهی و دلقک ماهی شنا می‌کنند. این فضا، با نورپردازی‌های خاص و هیجان‌انگیز تبدیل به فضایی رازآلود و وهم‌انگیز شده و جذابیت منحصر به‌فردی دارد.

دریای کاسپین

دریای کاسپین که در آن آبزیان مخصوص دریای خزر نمایش داده می‌شود. فیل‌ماهی یکی  از این گونه‌ها است که بزرگترین ماهی در دریای خزر محسوب می‌شود.

حوضچه‌های ماهی

حوضچه ماهی‌های متعلق به آب های شور و حوضچه ماهی‌های متعلق به آب‌های شیرین که درآن‌ها خود می‌توانید مستقیم به ماهی‌ها غذا بدهید.

سالن کوسه‌ها

سالن کوسه‌ها که در آن می‌توانید با ترسناک‌ترین موجودات زیر آب از فاصله دومتری ملاقات داشته باشید. کوسه‌هایی مانند بال مشکی یا بلک تیپ یکی از انواع کوسه‌های شناور در این سالن است.

زمین بازی

زمین و فضای بازی موجود در این آکواریم که گیم‌لند نامیده می‌شود، مجهز به بازی‌ها و تفریحات روز دنیا است.

رستوران و غذاخوری

در آکواریوم شهر انزلی یک رستوران بین المللی وجود دارد که گرند شف نامیده می‌شود.

البته باید گفت این بخش‌ها مهم‌ترین قسمت‌های آکواریوم بزرگ شهر انزلی است و در این آکواریوم بخش‌های دیگری که به موجوداتی مانند پرندگان و جانوران شگفت انگیزی که در نزدیکی دریاها و آب‌ها زندگی می‌کنند تعلق دارند نیز دراین محل وجود دارد. برای مثال در طبقه دوم این آکواریوم می‌توانید از ایگوانا، کروکودیل رودخانه نیل، مرغ بهشتی سبز و قرمز آفریقایی، طوطی سفید کاکل زرد، کاکاتو و طوطی ماکائو با رنگ های آبی و طلایی دیدن کنید.

اکواریوم و بومگردی گیلمار

سخن پایانی

درآخر باید گفت، با اقامت در گیلمار می‌توانید به‌راحتی و بدون دردسر به بازدید آکواریوم بزرگ شهر انزلی بروید. این آکواریوم در نزدیکی اقامتگاه بوم‌ گردی گیلمار است. ضمن اینکه می‌توانید از راهنمایی‌های تورلیدرهای گیلمار کمک بگیرید تا بهترین بازدید ممکن را از این جاذبه گردشگردی خاص و متفاوت گیلان داشته باشید.