Previous slide
Next slide
مراکز خرید رشت

بهترین لوکیشن‌های عکاسی گیلان

بهترین لوکیشن‌ عکاسی گیلان

گیلان دارای لوکیشن های خاص در ایران می باشد. عکس‌ها، تصاویر ثبت شده خاطرات ما هستند. تصاویری که ممکن است در حافظه ما باقی نمانند اما با ثبت آن‌ها در لنز دوربین، هرگز فراموش نمی‌شوند و تماشای هرباره‌شان، لحظات فراموش شده را به‌یادمان می‌آورد. بنابراین یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر سفر را باید عکاسی دانست. بدون شک همه ما دوست داریم از سفر خود، بهترین تصاویر را ثبت کنیم. بنابراین به‌دنبال بهترین مکان‌ها برای عکاسی هستیم. اما گاهی اوقات مقصد سفر ما آنقدر زیبا و چشم‌نواز است که نمی‌توانیم بهترین مکان برای عکاسی در آن را انتخاب نماییم. مانند گیلان زیبا. اکنون قصد داریم لیستی از بهترین لوکیشن‌های عکاسی گیلان را دراختیار شما قرار دهیم تا اگر قصد داشتید برای عکاسی فرمالیته یا عکاسی عاشقانه در شمال اقدام کنید، انتخاب بهتری داشته باشید.

لوکیشن‌های عکاسی گیلان

دریاچه سقالکسار گیلان، لوکیشن برای عکس‌ های ژورنالی

دریاچه سقالسکار که یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری استان گیلان در نزدیکی رشت است، با چشم‌انداز بی‌نظیر و بی‌بدیل خود، یکی از اصلی‌ترین و بهترین لوکیشن‌ عکاسی گیلان محسوب می‌شود. این دریاچه هم برای عکاسی‌های فرمالیته و عاشقانه و هم عکاسی‌های معمول و خانوادگی بهترین انتخاب است. تاجاییکه حتی بسیاری خوانندگان در این محل کلیپ ظبط می‌کنند. البته در حاشیه دریاچه یک آتلیه است که برای عکاسی در لوکیشن آن باید وقت رزرو کنید. اما خارج از آتلیه نیز بازدید کنندگان زیادی به این مکان زیبا سفر می‌کنند و در اطراف دریاچه اقدام به عکسبرداری می‌نمایند.

لوکیشن‌های عکاسی گیلان
روستای فیلبند، لوکیشنی برای عکس‌های بهشتی

روستای فیلبند، لوکیشنی برای عکس‌های بهشتی

روستای فیلبند از دیگر جاذبه‌های گردشگری استان گیلان است که هم برای بازدید مناسب محسوب می‌شود و هم برای عکاسی. در این فضا نیاز ندارید که عکاس فوق‌العاده‌ای باشید یا اینکه دوربین حرفه‌ای و کاملی دراختیارتان باشد. روستای فیلبند آنقدر زیبا است که درهر حال عکس‌های فوق‌العاده‌ای را در آن برای خود ثبت می‌کنید. عکاسی فرمالیته و عاشقانه، عکاسی کودک و عکاسی خانوادگی، برای هریک که بخواهید لوکیشن مناسبی را در این روستا پیدا خواهید کرد. بنابراین اگر به گیلان سفر کردید و قصد عکاسی به‌یادماندی و منحصر به‌فرد داشتید، حتما به فیلبند هم سری بزنید.

استخرگاه رودبار، لوکیشن برای عکس‌ های بی‌تکرار

استخرگاه روستایی در شهرستان رودبار استان گیلان است که طبیعت بی‌نظیر آن شما را مسخ خواهد کرد. اگر برای عکاسی به استخرگاه رفتید، تلاش کنید تا با غرق شدن در زیبایی طبیعت آن، فراموش نکنید که چرا آنجا رفتیه‌اید. زیبایی طبیعت این روستای بکر و کم‌نظیر آنقدر زیاد است که ممکن است کاری کند که کلا از عکاسی غافل شوید و تنها از تماشای طبیعت لذت ببرید. دو استخر زیبای طبیعی موجود در این ایستگاه و خانه چوبی ۱۰۰ ساله‌ای که در کنار یکی از این استخرها است، بهترین لوکیشن برای هرنوع عکاسی را فراهم کرده است. البته این استخرها در املاک شخصی افراد روستا قرار دارند و برای بازدید از آن‌ها و عکاسی درکنارشان باید هزینه‌ای را پرداخت کنید.

استخرگاه رودبار، لوکیشنی برای عکس‌های بی‌تکرار
دریاچه حلیمه‌جان

دریاچه حلیمه‌جان، لوکیشنی برای عکاسی از عروس طبیعت

لوکیشن‌ های زیبای عکاسی در گیلان آنقدر زیادند و یکی از دیگری بهتر، که ارائه لیستی کوتاه از بهترین لوکیشن‌های عکاسی گیلان را کاری بسیار سخت می‌کنند. دراین بین، دریاچه حلیمه‌جان یا دریاچه عروس یکی دیگر از بهترین لوکیشن‌های عکاسی گیلان محسوب می‌شود. دریاچه حلیمه‌جان در روستایی به همین نام واقع شده که از توابع رحمت‌آباد رودبار است و به طبیعت بکر و نابش شهرت دارد. دریاچه عروس، دریاچه‌ای دو رنگ است. به‌این ترتیب که در طول روز آن را سبز می‌بینید اما پس از گذشت زمان و در ساعات عصر، دریاچه به رنگ آبی درمی‌آید. علت این تغییر رنگ مربوط به جلبک‌های دریاچه و وزش باد می‌شود. به‌این ترتیب شما می‌توانید عکاسی بسیار هیجلان‌انگیز و جذابی درکنار این دریاچه زیبا داشته باشید.

میدان شهرداری، لوکیشنی برای عکاسی اروپایی

معماری میدان شهرداری رشت، تقریبا در کل ایران نظیر و مانند ندارد. یک معماری نئوکلاسیک و الهام گرفته از از معماری خیابان نوسکی شهر سن پترزبرگ که لوکیشنی فوق العاده برای عکاسی را ایجاد کرده است.  دیوارهایی سفید، پله هایی باریک و نرده هایی چوبی هرکدام می‌تواند یک شات خوب به شما تقدیم کند. بنابراین میدان شهرداری که از جاذبه‌های گردشگری استان گیلان محسوب می‌شود، ‌بدون شک یکی از بهترین لوکیشن‌های عکاسی گیلان نیز است.

میدان شهرداری، لوکیشنی برای عکاسی اروپایی
اقامتگاه بوم گردی گیلمار، لوکیشنی برای عکاسی در آرامش و زیبایی محض

اقامتگاه بوم گردی گیلمار، لوکیشنی برای عکاسی در آرامش و زیبایی محض

خبر خوب اینکه اگر قصد اقامتی کوتاه و آرام برای استراحت و دور بودن از هیجانات شهر و رفت و آمدهای معمول را دارید، درعین حال ترجیح می‌دهید از سفر کوتاه خود تصاویری زیبا ثبت کنید، گیلمار این امکان را برای شما فراهم کرده است. درواقع شما می‌توانید با اقامت در گیلمار، بدون اینکه نیاز باشد از اقامتگاه خارج شوید و سختی طی مسافتی طولانی را به خود بدهید، به‌راحتی در لوکیشن‌هایی که ما برای شما تهیه کرده‌ایم عکاسی نمایید. عکاسی در گیلمار به‌دلیل داشتن فضایی زیبا و چشم‌نواز، همه آنچه شما از یک لوکیشن بکر و خاص در گیلان می‌خواهید را تقدیم‌تان خواهد کرد. مزیت عکاسی در گیلمار، بهره بردن از آرامش اقامتگاه و استفاده از عکاس حرفه‌ای ما است. آنچه کمک می‌کند تا شما عکس‌هایی کاملا حرفه‌ای و بی‌نقص دراختیار داشته باشید.

سخن پایانی

درنهایت باید بگوییم، اگر برای عکاسی در استان گیلان برنامه داشتید و یکی از بهترین لوکیشن‌ های عکاسی گیلان را انتخاب کرده و با موضوع محل اقامت مشکل پیدا کردید، تنها لازم است که با ما در گیلمار تماس بگیرید. به راحتی محل اقامت خود را رزرو کرده و نگرانی از این موضوع را برطرف نمایید. به‌خصوص اینکه اقامتگاه بوم گردی گیلمار در محلی قرار دارد که دسترسی شما به لوکیشن‌های عکاسی در استان گیلان مناسب خواهد بود و با طی مسافتی نه‌چندان کوتاه به برخی از بهترین لوکیشن‌های استان خواهید رسید. باید اضافه کرد که تعداد لوکیشن‌های زیبا در گیلان بسیار زیادتر از آن است که بتوانیم آن‌ها را در لیستی کوتاه بگنجانیم. اما سعی کردیم مکان‌های زیبا و بکر و کمتر شناخته شده را به شما معرفی نماییم.