Previous slide
Next slide
پرنده نگری

پرنده نگری در گیلمار

پرنده نگری در گیلمار

یکی از فعالیت های جذاب گیلمار پرنده‌نگری می باشد. علاقه مندان با استفاده از دوربین های پرنده نگری مجموعه، می توانند ضمن قدم زدن در کنار دریاچه های طبیعی اطراف اقامتگاه از دیدن پرندگان بومی و مهاجر محیط های تالابی لذت ببرند. 

پرنده شناسی چیست؟

پرنده شناسی چیست؟ این فعالیت گونه‌ای سرگرمی است که مربوط به دیدن و بررسی پرندگان در طبیعت می‌شود. پرنده‌نگری بخشی از فعالیت بوم‌گردی (اکوتوریسم) به‌شمار می‌آید. در ایران روز ۲۵ آبان برای این روز اختصاص یافته‌است. فعال‌ترین فصل‌های سال برای این فعالیت در منطقه گرمسیری به هنگام کوچ بهاره و کوچ پائیزه پرندگان است.

پرده نگری چه ویژگی هایی دارد؟

پرنده‌نگری فعالیتی است بر پایه احترام به طبیعت و لذت بردن از دنیای زیبا و پر راز و رمز پرندگان. هر چند پرنده نگری به طور مستقل، زیرمجموعه هیچ یک از شاخه‌های علوم نیست، اما از آنها بهره می‌برد. این فعالیت بیشتر به گردشگری نزدیک است و از زیر شاخه‌های مهم توریسم تلقی می‌گردد.

تفاوت پرنده نگری و پرنده شناسی

برخلاف پرنده شناسی که به مباحث تخصصی مانند ژنتیک، فیزیولوژی و … پرداخته می شود ، مشاهده پرندگان به دانش خاصی نیاز ندارد و کاملا جنبه تفریحی دارد. اما بیشتر پرنده نگران پس از مدتی و کسب تجربه، به اطلاعات میدانی بالایی از پرندگان دست می یابند. با ثبت اطلاعات برنامه ها در سایت ها و انجمن های پرنده نگری، اطلاعات علمی قابل توجهی از وضعیت پرنده ها بدست می آید.

پرندگانی چون آبچلیک ها، پرستوهای دریایی، حواصیل شب، حواصیل خاکستری، اگرت ها، گاوچرانک، طاووسک، چنگر، ماهی خورک، زنبور خوار، سنقر تالابی و… این تجربه رو از دست ندید!

جهت رزرو سریع در تماس باشید