Previous slide
Next slide

پس ترش تره گیلانی

ترش تره گیلانی یکی از غذاهای ساده شمال کشورمان است که با دستورهای متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه ترش تره در ادامه با ما در وب سایت بومگردی گیلمار همراه باشید.

 

ترش تره گیلانی

مواد لازم برای ۴ نفر
سبزی معطر ۵۰۰ گرم
سیر ۴ تا ۵ حبه
تخم مرغ ۳ عدد
آرد برنج ۱ قاشق غذاخوری
آبغوره به مقدار کافی
نمک، فلفل سیاه و زردچوبه به مقدار کافی

طرز تهیه ترش تره

مرحله اول

برای تهیه ترش تره خوشمزه در ابتدای کار سبزی معطر (تره، جعفری، گشنیز، نعنا و خالواش) را می شوییم، سپس درون آبکش قرار می دهیم تا آب اضافی شان خارج شود. در ادامه مخلوط سبزی را روی تخته گوشت قرار می دهیم.

مرحله دوم

حالا سبزی را به صورت ریز ساطوری می کنیم. در ادامه یک تابه مناسب روی حرارت ملایم قرار می دهیم و مقداری روغن مایع به آن اضافه می کنیم، سپس سبزی را به همراه مقداری نمک و زردچوبه درون تابه می ریزیم و تفت می دهیم تا سرخ شود.

مرحله سوم

در این مرحله سبزی سرخ شده را درون یک قابلمه مناسب منتقل می کنیم. یک لیوان آب جوش به آن اضافه می کنیم. قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا سبزی درون آب جوش پخته شود. در همین حین پوست سیر را جدا می کنیم.

مرحله چهارم

حالا سیر را به صورت ریز خرد می کنیم، سپس یک تابه مناسب روی حرارت ملایم قرار می دهیم و مقداری روغن مایع، نمک و زردچوبه به آن اضافه می کنیم، سپس سیر را اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا عطر سیر آزاد شود.

ترش تره گیلانی

مرحله پنجم

در این مرحله تخم مرغ را به سیر اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا سیر نسوزد. در ادامه زمانی که تخم مرغ پخته شد تابه را از روی حرارت بر می داریم، سپس آرد برنج را با آبغوره مخلوط می کنیم و زمانی که سبزی پخت به آن اضافه می کنیم.

مرحله ششم

حالا تخم مرغ و سیر را به همراه فلفل سیاه به سبزی اضافه می کنیم. سپس اجازه می دهیم ترش تره به مدت ۳۰ دقیقه با حرارت ملایم جوش بخورد تا جا بیوفتد. در ادامه پس از گذشت این زمان حرارت را خاموش می کنیم و به همراه پلو سرو می کنیم. نوش جان.

اگر به گیلان سفر کردید و قصد اقامت و چشیدن غذاهای گیلانی دارید ، حتما به بومگردی گیلمار سر بزنید. هم فضای بکری داره و هم میتونید از رستورانش بهترین غذاهای گیلانی رو نوش جان بکنید.