Previous slide
Next slide

تلکابین لاهیجان

تلکابین لاهیجان در شهر لاهیجان و منظره ای چشم نواز از شهر لاهیجان ، استخر لاهیجان و شیطان کوه دارد. ایران کشوری چهارفصل و بسیار زیبا پر از شگفتی ها و جذابیت های بسیاری است که می تواند آدمی را محو خود کند. در هر گوشه ای از این سرزمین مناظری وجود دارد که در هر فصل از سال دیدنی های خاص خود را دارد و زیبایی های منحصر به فرد خود را به رخ می کشد. یکی از شهر های بسیار زیبا و دیدنی این سرزمین پهناور شهر گیلان می باشد. مجموعه اقامتی و بومگردی گیلمار در این مقاله نشان دهد که چگونه می توانید از این زیبایی های نا تمام گیلان به یک باره دیدن کنید و از دیدن این همه زیبایی به وجد آیید.

تلکابین لاهیجان

تله کابین احرار

یکی از جاذبه های تفریحی مهیج و جذاب شمال ایران به خصوص شهر گیلان در لاهیجان قرار دارد. تله کابین احرار که با عنوان تله کابین لاهیجان نیز شناخته می شود یکی از مهیج ترین تفریحات شهر لاهیجان به شمار می رود و سالانه گردشگران و مسافران بسیاری را به سوی خود می کشاند، این تله کابین که در سال 1384 تاسیس شد دارای دو ایستگاه می باشد.

اولین ایستگاه عنوان بام سبز و ایستگاه دوم نیز عنوان تاج خروس را به دوش می کشد. در کل مسیر این تله کابین، پنج دکل قرار دارد که در مجموع طول آن به 1500 متر می رسد. همچنین این تله کابین دارای 33 کابین 6 نفره می باشد. این تله کابین به طور میانگین روزانه حدود 1000 نفر را  جا به جا می کند. همچنین مدت زمان رفت و برگشت تله کابین لاهیجان 20 دقیقه می باشد.

 

تلکابین لاهیجان

ویو دید تلکابین لاهیجان

با سوار شدن به این تله کابین بر فراز شهر لاهیجان سفر می کنید و از دیدنی های بسیار زیبای این شهر لذت ببرید. تله کابین لاهیجان نمایی بسیار تماشایی از شهر لاهیجان را در مقابل چشمان شما قرار دهد. در کنار تماشای مناظر زیبای پیش روی، عکاسی را فراموش نکنید و این مناظر زیبا را برای خود ثبت کنید. برای این کار تنها 20 دقیقه فرصت دارید. شاید با خود بگویید 20 دقیقه زمان کافی و مناسبی است برای ثبت لحظات اما هنگام قرار گیری در این موقعیت شما آنچنان محو مناظر و زیبایی های آن می شوید که زمان به زودی می گذرد و می بینید که در این دقایق محو این زیبایی ها شده اید و فرصت عکاسی را از دست داده اید.

 

امکانات تله کابین احرار

تله کابین لاهیجان یا احرار امکانات رفاهی نیز برای گردشگران و مسافران لاهیجان در نظر گرفته است. در ایستگاه اول این تله کابین غرفه صنایع دستی و خوراکی های محلی شهر لاهیجان ایجاد شده است. مسافران می توانند در این ایستگاه از این غرفه دیدن فرمایند و در صورت تمایل از این غرفه خرید کنند. همچنین در این ایستگاه مجموعه تفریحی و پذیرایی نیز ایجاد شده که شامل شهربازی سرپوشیده کودکان، رستوران و کافه سنتی می باشد که آماده خدمت رسانی به گردشگران عزیز می باشد.

در کافی شاپ ایستگاه دوم گردشگران می توانند در ارتفاع بالایی از شهر بنشینند و از مناظر زیر پای خود لذت ببرند. اقامت در این کافی شاپ محدودیت زمانی ندارد و مسافران می توانند به راحتی استراحت کرده. سپس با تله کابین به ایستگاه اول بازگردند. از دیگر امکانات ایستگاه دوم آلاچیق های فضای باز برای گردشگران می باشد.

 

تلکابین لاهیجان

بزرگ ترین چرخ و فلک شمال ایران

در کنار این تله کابین بزرگ ترین چرخ و فلک شمال ایران نیز قرار دارد. این چرخ و فلک موجب جذب بیشتر گردشگران به این منطقه گردیده. درآینده ای نزدیک در کنار تله کابین احرار هتلی جنگلی در ارتفاعات این منطقه تاسیس خواهد شد. لذا مسافران و گردشگران بتوانند به راحتی اقامت و از سفر لذت ببرند و سفری خاطره انگیز تر داشته باشند. این تله کابین به دلیل قرارگیری در بالای بام سبز لاهیجان با عنوان تله کابین بام سبز نیز یاد می شود.

تلکابین لاهیجان

ساعات کاری تله کابین لاهیجان

مجموعه تفریحی گردشگری تله کابین احرار همه روزه از ساعت 8 صبح الی 8 شب آماده میزبانی از گردشگران و مسافران است.

قیمت بلیط تله کابین لاهیجان 1402

هزینه برای گردشگرانی که قصد استفاده از تله کابین لاهیجان را دارند به ازای هر نفر 140000 هزار تومان می باشد. این هزینه برای کودکان 2 تا 7 سال نیم بهاء بوده و هیچ محدودیت سنی در استفاده از آن وجود ندارد. لازم به ذکر است این مجموعه بابت ورودی هیچ مبلغی دریافت نمی کند.

آدرس تله کابین لاهیجان

آدرس تله کابین لاهیجان: گیلان، لاهیجان، بام سبز

حتما در آینده نزدیک سفری به گیلان داشته باشید و برای لذت بردن بیشتر به اقامتگاه بومگردی گیلمار سر بزنید و حداقل دو الی سه شب در این اکولوژ اقامت داشته باشید. گیلمار با امکانات بالای رفاهی و تفریحات متنوعی که دارد، سفر خاطره انگیزی برای شما رقم خواهد زد.

یک پاسخ