Previous slide
Next slide

خورشت متنجن

خورشت متنجن یکی از خورش های بسیار متفاوت و خوشمزه ای است که دارای طعمی بسیار لذیذ است و طعم ملسی دارد. اصل این خورش محبوب و خوشمزه متعلق به شمال کشور می باشد و اکثر شمالی ها این خورش خوشمزه را می شناسند و آن را برای بسیاری از مجالس و مهمانی های خود تهیه کرده و آن را در کنار برنج ایرانی و تازه دم سرو می کنند.

خورش متنجن

مواد لازم برای تهیه خورش متنجن

طرز تهیه خورش متنجن گیلانی با مرغ خوشمزه و مجلسی

مرحله اول: پیاز

پیاز را با آب می شوییم و سپس پوست آن را میگیریم و آن را به شکل نگینی و یکدست خرد می کنیم. بعد قابلمه ای را برمی داریم و درون آن کمی روغن مایع می ریزیم و آن را روی حرارت گاز قرار می دهیم. سپس پیاز خرد شده را نیز به قابلمه اضافه می کنیم و آن را مقداری تفت می دهیم تا پیاز کمی شفاف و سبک شود. بعد به آن مقداری زردچوبه را هم اضافه کرده و زردچوبه را نیز در حد 1 الی 2 دقیقه ای با پیاز تفت دهید.

مرحله دوم: مغز گردو و سینه های مرغ

مغز گردو ها را هم کاملاً آسیاب می کنیم تا مغز گردو ها به طور کامل نرم و یکدست شوند. سپس سینه های مرغ را نیز با آب سرد کمی می شوییم. آن ها را به شکل مکعبی و یکدست خرد می کنیم. بعد از آن که پیاز و زردچوبه با یکدیگر مقداری تفت خوردند و سرخ شدن به آن ها سینه های مرغ خرد شده را نیز اضافه می کنیم.  دو طرف تمامی سینه ها را  کمی طلایی و سرخ می کنیم. تآنقدری کها مرغ ها تغییر رنگ دهند. سپس گردو هایی که آسیاب کرده بودیم را نیز به قابلمه اضافه می کنیم و آن را هم کمی با مواد تفت می دهیم تا گردو ها نیز مقداری سرخ شوند.

مرحله سوم: اضافه کردن آب و رب انار و آماده سازی قیسی ها

در این مرحله رب انار را نیز به قابلمه اضافه می کنیم. آن را هم در حد 2 الی 3 دقیقه ای با مواد تفت می دهیم. سپس به مواد مقداری نمک و فلفل سیاه را نیز به همراه 1 لیوان آب سرد اضافه می کنیم. مجدد مواد را با یکدیگر خوب تفت می دهیم تا گردو به روغن بیافتد. سپس 2 لیوان آب دیگر نیز به قابلمه اضافه می کنیم و با حرارت ملایمو درب قابلمه را می گذاریم. 1 ساعت تا 1 ساعت و ربع به مرغ ها زمان می دهیم تا به آرامی بپزند. در این مدت قیسی ها را نیز داخل ظرفی می ریزیم و به آن ها مقداری آب اضافه می کنیم و 10 دقیقه ای فرصت می دهیم تا قیسی ها مقداری نرم و آماده شوند. سپس آن ها را آبکش و کنار بگذارید.

خورش متنجن

مرحله چهارم: اضافه کردن رب گوجه به همراه قیسی و کشمش

پس از 1 ساعتی که سینه های مرغ را پختیم، سینه های مرغ را از قابلمه خارج کنید و کنار بگذارید. سپس به مواد داخل قابلمه قیسی هایی که از قبل خیس کرده بودید را به همراه رب گوجه فرنگی و کشمش و مجدد 2 استکان آب سرد نیز به مواد داخل قابلمه اضافه کنید و مدتی زمان دهید تا خورش مقداری سفت تر شود و گردو ها نیز به روغن بیفتند. زمانی که خورش روغن انداخت و کمی سفت تر شد مجدد سینه های مرغ را به همراه مقداری پودر گلپر به خورش اضافه کنید. به خورش 10 دقیقه دیگر زمان می دهیم تا با درب بسته و شعله کم به آرامی جا بیافتد. بعد از آن هم خورش متنجن خوشمزه شما آماده سرو شده است. از خوردن آن لذت ببرید.

نکات کلیدی در تهیه خورش متنجن گیلانی اصیل و خوشمزه

  1. در صورت تمایل می توانید به جای سینه مرغ از ران مرغ هم استفاده کنید.
  2. آب سردی که به خورش اضافه می کنیم برای شوک به گردو ها و روغن انداختن آن هاست.
  3. در انتهای کار می توانید از مقداری مغز گردو و یا انواع خلال مغز ها نیز برای تزیین روی خورش خود استفاده کنید.

جهت رزرو و اطلاعات کامل از قوانین ، با ما در ارتباط باشید.

برای اطلاع از تخفیفات جذاب و اخبار بومگردی گیلمار ، صفحه اینستاگرام را دنبال کنید.