مسابقه اقامتگاه گیلمار

خورش مرغ ناردونی یکی از انواع غذاهای خوشمزه و پرطرفدار ایرانی است که اصالت آن متعلق به استان های شمالی کشورمان می باشد. برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه خورش مرغ ناردونی در ادامه با وب سایت بومگردی گیلمار همراه باشید.

مرغ ناردونی

مواد لازم برای ۴ نفر
ران و سینه مرغ ۴ تکه
آب انار طبیعی ۱٫۵ پیمانه
دانه انار ۱ انار متوسط
رب انار ۴ قاشق غذاخوری
پیاز ۱ عدد
سیر ۳ حبه
رب گوجه فرنگی ۱ قاشق غذاخوری
نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی
زردچوبه و روغن به مقدار کافی

طرز تهیه خورش مرغ ناردونی

مرحله اول

برای تهیه خورش مرغ ناردونی ابتدا مقداری نمک، فلفل سیاه و زردچوبه روی تکه های مرغ می پاشیم و آنها را ۱۵ تا ۲۰ دقیقه کنار می گذاریم تا ادویه ها جذب گوشت مرغ شوند. در ادامه یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم.

مرحله دوم

در این مرحله مقداری روغن به تابه اضافه کرده و اجازه می دهیم داغ شود، سپس تکه های گوشت مرغ را به تابه اضافه کرده و به صورت یکدست سرخ می کنیم. در ادامه تکه های مرغ را از تابه خارج کرده و کنار می گذاریم.

مرحله سوم

حالا پیاز را به صورت نگینی ریز خرد کرده، سپس به همراه کمی روغن به تابه اضافه کرده و به خوبی تفت می دهیم تا پیاز سبک و شیشه ای شود. در ادامه سیر را با رنده ریز رنده کرده و به تابه اضافه می کنیم.

مرحله چهارم

سیر را کمی تفت می دهیم تا عطرش خارج شود. سپس رب گوجه فرنگی را به تابه اضافه کرده و به خوبی تفت می دهیم تا به طور کامل سرخ شود. پس از اینکه رب گوجه فرنگی سرخ شد، رب انار را به تابه اضافه می کنیم.

مرحله پنجم

حالا آب انار را به تابه اضافه کرده و اجازه می دهیم به نقطه جوش برسد. پس از اینکه آب انار جوش آمد، به مقدار دلخواه نمک اضافه می کنیم. سپس تکه های مرغ سرخ شده را به تابه اضافه می کنیم و اجازه می دهیم خورش جا بیفتد.

مرحله ششم

در این مرحله درب تابه را می گذاریم و اجازه می دهیم سس غلیظ شده و به طور کامل به خورد گوشت مرغ برود. پس از اینکه خورش جا افتاد، دانه های انار را اضافه می کنیم. در نهایت خورش را در ظرف می کشیم و به همراه برنج سرو می کنیم.

با مطالعه طرز تهیه مرغ ناردونی که در این مقاله از گیلمار مشاهده کردید، می‌توانید این غذای لذیذ شمالی اصیل را تهیه کنید.

یک پاسخ